Fillon shitja e banesave të pallati më i hollë në botë

Periskopi.com Fun

Pallati më i hollë në botë, me 430 metra lartësi, do të ketë një fasadë prej bronzi dhe tullash të kuqe.

Raporti 24:1 lartësi-gjatësi e bën ndërtesën më të hollë në botë. Struktura është në Nju Jork, pranë Parkut Central dhe vendeve të tjera të njohura të qytetit të famshëm amerikan.

Porositë për apartamente kanë nisur që këtë të hënë, dhe ofrojnë një sërë mundësish luksoze, deri në forma të ndryshme dupleksesh. Ndërtimi ka arritur te kati i 73-të e pritet të mbarojë në vitin 2019./tch

Shpërndaje në: