Finalja Chelsea – Liverpool shkon në vazhdime

Periskopi.com Sporti

Ka përfunduar edhe koha e rregullt në ndeshjen finale të FA Cup mes Chelseas dhe Liverpoolit.

Edhe pse me raste të shumta për të shënuar në 90 minuta lojë, ekipet nuk e gjetën golin, shkruan Periskopi.

Pas rezultati 0:0 në kohën e rregullt, takimi shkon në vazhdime, ku do ta mësojmë fituesi ose do të nevojiten edhe penalltitë.