Finalja e Superkupës së Spanjës: Real Madrid – Athletic Bilbao, formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Real Madridi do të përballet sonte në stadiumin “King Abudullah” në Jeddah në përpjekje për ta fituar Super Kupën e Francës

Derisa Real Madridit ju deshën 120 minuta lojë për ta eliminuar Barcelonën në gjysmëfinale, Athletic Bilbao e kreu ndeshjen për 90 minuta lojë duke e eliminuar kampionin në fuqi të Spanjës, Atletico Madrid.

Benzema, Vinicious Jr dhe Rodrygo do t’i prinë sonte sulmit të Los Blancos që synojnë ta fitojnë trofeun e parë në Vitin e Ri.

Në anën tjetër baskët kanë startuar me formacionin e tyre 4-4-2, ku në sulm janë Sancet dhe Williams. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare: