Fitoreeeeee – Bad News Eagles kualifikohet tutje me përmbysje të lojës ndaj ekipit brazilian

Periskopi.com Lajme

Ekipi jonë “Bad News Eagles ka shënuar edhe një herë tjetër historinë në CS:GO, duke u kualifikuar kështu në turneun më të madh në botë, ‘PGL Major – Legend Stage’, shkruan Periskopi.

Bad News Eagles përmbysen rezultatin kundër ekipit brazilian ‘Mibr’ në tre map-a të luajtura [1:2].

Në mapën e parë ekipi jonë humbi me rezultat 16:13, për ta barazuar më pas rezultatin në mapën e dytë me rezultat 16:8, dhe për ta përmbyllur në një lojë të tensionuar në ‘Vertigo’ me rezultatin 16:10.

Ky është vetëm fillimi i një kapitulli të djemve tonë kosovar.