Fjalimi i deputetit të ‘dehur’: Bjeshka nuk shtyhet me gjoks, po më vjen marre që ka me më pa djali

Periskopi.com Lajme

Fjalimi më i çuditshëm në Kuvendin e Kosovës deri më tani ishte ai i deputetit të AAK’së, Gani Dreshaj. Reagimet e tij ishte të pazakonta. Thuajse ai ishte i dehur, raporton Periskopi.

Sipas tij, edhe parlamentarët janë fajtorë për vizat, pasi nuk po bëjnë asgjë.

“E kom hup renin, po është mirë me këqyr na parlamentarët prej sabahut çka kemi ba. Po më vjen marre që ka me më pa djali jem. Jam ardh prej Hamburgu, e kam hup ditën dhe punën. E nëse ka dikush faj që s’i kemi marrë vizat, i kemi ne. Sikur një deputet i BE-së te kish pa këtë seancë, kah po himë na kah 300 vjet mbrapa, nuk na kish votu. Nuk shtyhet bjeshka me gjoks. Nuk mundemi na me kushtëzu BE-në, as me kisha e xhamia s’na kanë inati hiq. Po ma mirë është na me i kry punët tona. Ma pak ka Qeveria faj, se na. Sa kemi lobuar ne si deputetë. Është kollaj me ja lanë fajin dikujt tjetër, se faji është jetim. Po të mundohemi çka mundet me u ba nesër që qytetarët me lëviz të lirë. Mos të hahemi ditën e natën mes veti për zgjedhje, se nuk na ka faj BE. Edhe unë me kanë deputet iBE’së, s’kisha votu. Ata janë njerëz me integritet. Nuk u ra bota përmbys pse na thanë jo për viza, se as Hahn nuk është zoti i BE’së. Nuk besoj që kanë me u shty dy vjet”, ka thënë Dreshaj gjatë fjalimit të tij.

Periskopi ju sjell një pjesë të shkurtër nga fjalimi i tij:

Shpërndaje në: