Fjolla Morina në mërzi, i vdes dikush

Periskopi.com Showbiz

Një postim i bërë mbrëmë vonë pas mesnate nga këngëtarja Fjolla Morina ka ngritur disa pikëpyetje. Morina ka kujtuar një person i cili ka ndërruar jetë, pa e sqaruar se për kë bëhet fjalë.

‘U prehsh në paqe, shpirti yt në parajsë ishalla, i xhenetit qofsh. Do na mungosh, do jesh kujtim për ne asnjëherë s’do të harrojmë’ – shprehet këngëtarja pa precizuar detaje të tjera.

Por koha kur është bërë postimi dhe lidhshmëria me ngjarje paraprake bën të dyshohet që ky dedikim i Fjollës lidhet me ndonjë prej viktimave të një atentati të bërë mbrëmë në Laç të Shqipërisë.

Rreth orës 22 në një atentat humbën jetën biznesmeni Bujar Lika dhe Paulin Gjergji i cili vdiq sot në spital si dhe u plagos 21-vjeçari Kreshnik Tusha.

Fakti që Fjolla ka qenë e lidhur me një shtetas shqiptar, mik i personave të përfshirë në ngjarjen e djeshme, i vrarë po në një atentat rreth dy vite më parë, lë të kuptohet se ndoshta postimi i saj lidhet me këtë ngjarje të ndonjë miqësie e njohjeje paraprake me një nga viktimat.

Ndryshe, mediat në Shqipëri ndër pistat e para të mosmarrëveshjeve për këtë tragjedi kanë konsideruar ‘prishjet e pazareve për çështje biznesi’.

Shpërndaje në: