Flet edhe ‘injoruesi’ Maurizio Sarri

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri është bërë i gjallë. 

Pasi mori kritika të shumta për injorimin që i bëri Guardiolas, duke mos i dhënë dorën, tekniku italian nuk ka dashur të flas për këtë episod, transmeton Periskopi.

Ai pas ndeshjes është shprehur tejet i zhgënjyer me përformancën e ekipit.

”Jam i shqetësuar për ekipin dhe performancën, jo punën time. Diçka ka ndryshuar që nga fillimi i sezonit, dhe për momentin nuk jam në gjendje të shohë arsyen se pse”.

Sarri thotë se sot nuk ishte problemi te motivimi i lojtarëve: ”Bëmë shumë gabime kundër një kundërshtari që nuk fal gabime”. /Periskopirt/

Shpërndaje në: