Florian Marku flet për herë të parë si kampion bote – këto janë fjalët emocionuese të tij

Periskopi.com Sporti

Florian Marku ka bërë ëndrrën realitet, duke u shpallur kampion bote, pas triumfit ndaj Maxim Prodan.

Marku ka fituar me vendim të ndarë të jurisë, por kjo nuk e zbeh aspak rëndësinë e triumfit të tij.

Shqiptari ka thënë disa fjalë pas përfundimit të meçit, duke treguar për sakrificën e tij të madhe për të arritur deri këtu.

“Me vetëm 10 meçe e arrita atë që s’e ka bërë askush. Jam i ri dhe të gjithë më kanë nënvlerësuar”, ka thënë fillimisht boksieri shqiptar.

“U ndeshja me njërin prej më të mirëve, askush nuk dëshironte të ndeshej me të. Shikoni kë e kam mposhtur”.

“Gruaja ime është shtatzënë, po presim fëmijë, jam i lumtur. Do tua bëjë jetën më të mirë, me para”, ka shtuar Marku, përcjell Periskopi.

Florian Marku tashmë mbanë rripin IBF International në kategorinë ‘Welter’. /Periskopi/

Shpërndaje në: