Forcat ruse shtojnë sulmet në lindje të Ukrainës

Periskopi.com Lajme

Ushtria e Ukrainës ka raportuar sot një përshkallëzim të sulmeve në veri dhe veriperëndim të qytetit lindor të Donetskut

Forcat ruse sulmuan pozicionet ukrainase pranë vendbanimeve të fortifikuara të mëdha, Piski dhe Avdiivka.

Gjithashtu vende të tjera në rajonin e Donetskut u granatuan, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, bëhet e ditur se forcat ruse po përgatiten për një kundërsulm të mundshëm nga ukrainasit.