Formacionet bazë: Leeds pengesë e Arsenalit për një vend në çerekfinale të EFL Cup

Periskopi.com Sporti

Arsenali është nikoqir i Leeds Unitedit për ndeshjen e raundit të katërt të EFL Cup që zhvillohet në Emirates Stadium.

Për të arritur të të tetën e finales së kësaj gare që njihet edhe si Carabao Cup, Topçinjtë eliminuan AFC Wimbledon, derisa Leeds triumfoi përballë.

Trajnerët Mikel Arteta dhe Marcelo Bielsa i kanë zgjedhur skuadrat që do ta fillojnë takimin nga minuta e parë.

Formacioni startues i Arsenalit:

Formacioni startues i Leeds Unitedit: