Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Real Madrid

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Real Madrid

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Atletico Madridit dhe Real Madridit, duel ky në kuadër të xhiros së gjashtë në La Liga.

Reali kërkon sonte me çdo kusht fitore, pasi kërkon vendin e parë në rënditjen tabelare që aktualisht e ka Barcelona me 16 pikë të grumbulluar, shkruan Periskopi.

Ndërsa Atletico lufton për vendin e katër, pasi aktualisht ndodhet në vendin e shtatë.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Atletico: Pas pak…

 

Shpërndaje në: