Formacionet zyrtare: Drenica – Prishtina, Malisheva – Drita dhe Ballkani – Ulpiana

Periskopi.com Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjet Drenica – Prishtina, Malisheva – Drita dhe Ballkani – Ulpiana.

Stadiumi “Liman Gegaj” do ta mirëpres njërën nga ndeshjet me interesante të kësaj jave, derisa pikërisht në këtë fushë do të zhvillohet ndeshja ndërmjetë Malishevës dhe Dritës.

Ndeshje e zjarrtë zhvillohet edhe në “Bajram Aliu” e ku takohen Drenica me Prishtinën.

Ndërsa në Suharekë përballen Ballkani dhe Ulpiana.

Më poshtë periskopi ua përcjell formacionet zyrtare për këto ndeshje.

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Meziu, Hamiti, Lushtaku, Gashi, Denisson, Veliqi, Zabergja. Kryetrajner: Tahir Lushtaku

Prishtina: Halimi, Boshnjaku, Krasniqi, Mici, Atanda, Kryeziu, Karabeci, Tolaj, Vangjeli, John, Avdyli. Kryetrajner: Zekirija Ramadani

 

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Hoti, Stullcaku, Bruqi, Pira, Bnishi, Hyseni, Vitija, Xhaka, Pefqeli. Kryetrajner: Arsim Thaqi.

Drita: Maloku, Limani, Broja, Cuculi, Muja, Jashari, Blakcori, Balde, Fazliu, Simonvski, Kryeziu. Kryetrajner: Ardian Nuhiu.

 

Ballkani: Frasheri, Baftiu, Thaqi, Potoku, As. Thaqi, Rrahmani, Gripshi Korenica, Krasniqi, Hoxha, Kuc. Kryetrajner: Bekim Isufi

Ulpiana: Blakqori, Gjoni, Emini, Rapuca, Haliti, Qerimi, Mustafa, Rezi, Boudega, Conceicao, Santos. Kryetrajner: Edilir Tetova

Shpërndaje në: