Formacionet zyrtare: Inter – Juventus

Periskopi.com Sporti

Sonte (e diele) do zhvillohet kryederbi italian i xhiros së nëntë në Seria A, ndërmjet Interit dhe Juventusit.

Dy skuadrat italiane që duan titullin kampion, kërkojnë vetëm pikët e plota.

Inter në ndeshjen e fundit pësoi humbje nga Lazio, andaj kërkon këndelljen, derisa Juventus nuk di për humbje në shtatë ndeshjet e fundit në Seria A.

Formacionet zyrtare:

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martinez

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Bernardeschi, Locatelli, McKennie, Alex Sandro; Kulusevski, Morata

Ndeshja zhvillohet në “Giuseppe Meazza” dhe nis në ora 20:45.