Formacionet zyrtare: Lazio – Roma

Periskopi.com Sporti

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Lazio – Roma.

Derbi i kryeqytetit të Italisë luhet sonte në kuadër të Serie A, me dy skuadrat që janë në kërkim të tri pikëve, shkruan Periskopi.

Lazio dhe Roma kontestojnë njëra-tjetrën me fillim nga ora 18:30.

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi do ta nis këtë ndeshje nga stoli. Më poshtë Periskopi ua përcjell formacionte zyrtare për këtë ndeshje.

Lazio: Reina; Marusic, Ramos, Acerbi, Hysaj; Milinkovic-Savic, Leiva, Alberto; Pedro, Immobile, Anderson

Roma: Patricio; Karsdorp, Mancini, Ibanez, Vina; Cristante, Veretout, Zaniolo; Mkhitaryan, El Shaarawy, Abraham /Periskopi/

Shpërndaje në: