Formacionet zyrtare: Man City – Man United

Formacionet zyrtare: Man City – Man United

Sonte me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Man Cityt dhe Mna United, derbi ky që zhvillohet në kuadër të xhiros së 9’të në Premierligë.

Të dyja skuadrat janë gati që sonte të japin maksimumine t’i fitojnë tre pikë të plota, me Man City që po konkuron me Arsenalin për vendin e parë në tabelë, shkruan Periskopi.

Edhe sot sulmi i Cityt përbëhet nga Foden, Grealish dhe Haaland.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Man City XI: Ederson; Walker, Akanji, Aké, Cancelo; Gündoğan, De Bruyne, Bernardo; Foden, Grealish, Haaland.

Man Utd XI: De Gea; Dalot, Varane, Martínez, Malacia; McTominay, Eriksen; Antony, Fernandes, Sancho; Rashford.

Shpërndaje në: