Formacionet zyrtare: Portugali – Spanjë

Formacionet zyrtare: Portugali – Spanjë

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Portugalisë dhe Spanjës, duel ky në kuadër të rundit të fundit për edicionin e sivjetëm në Ligën e Kombëve.

Spanja me një fitore eventuale sot ndaj Portugalisë merr vendin e parë në Ligën A, por do ta ketë shumë të vështirë, shkruan Periskopi.

Aktualisht Portugalia ka 10 pikë, 8 Spanja, Zvicra me 6 dhe Çekia me vetëm 4 pikë.

Më poshtë edhe formacionet zyrtare të të dyja Kombëtareve:

Shpërndaje në: