Formacionet zyrtare: Real Socidedad – Barcelona, ky është vendimi për Messin

Periskopi.com Sporti

Barcelona dhe Real Sociedad do të luajnë kundër njëra tjetrës për ndeshjen e gjysëmfinales së Super Kupës së Spanjës.

 

Barcelona në këtë ndeshje do të jetë pa sulmuesin e tyre kryesor, Lionel Messi.

Më poshtë, janë formacionet e të dyja klubeve:

Barcelona: Ter Stegen,Mingueza, Araujo, Lenglet, Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Dembelé, Griezmann, Braithwaite.

Real Sociedad:Ayesa. Zaldua, Aihen, Sagnan. Zubimendi. WIllian J., Januzaj, Barrenetxea, Bautista

Shpërndaje në: