Formacionet zyrtare: Spanjë – Gjermani

Formacionet zyrtare: Spanjë – Gjermani

Kombëtarja e Spanjës sonte takohet me Gjermaninë.

Spanja dhe Gjermania takohen me fillim nga ora 20:00, në kuadër të xhiros së dytë të grupit E.

Spanja fitoi takimin e parë me rezultatin 7-0 ndaj Kosta Rikës, teksa Gjermania humbi nga Japonia me rezultatin 1-2.Pak para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Ja përbërjet:🇪🇸 Spain XI: Simon; Alba, Laporte, Rodrigo, Carvajal; Busquets, Gavi, Pedri; Torres, Asensio, Olmo.

🇩🇪 Germany XI: Neuer; Kehrer, Süle, Rüdiger, Raum; Kimmich, Goretzka; Gnabry, Gündogan, Musiala; Müller.

Shpërndaje në: