Formacionet zyrtare të finales në Evropa Ligë: Frankfurt – Rangers

Periskopi.com Sporti

Sonte zhvillohet finalja e madhe e Europa Leagues.

Ndeshja finale e sezonit 2021-2022 në UEFA Ligën e Evropës, do të zhvillohet mes ekipeve Eintracht Frankfurt dhe Rangers.

Kjo ndeshje luhet sonte nga ora 21:00 në “Ramon Sanchez Pijuan” në Seville.Pak para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Ja përbërjet:

Eintracht Frankfurt XI: Trapp; Touré, Tuta, N’Dicka; Knauff, Sow, Rode, Kostic; Lindström, Kamada; Borré.

Rangers XI: McGregor; Goldson, Lundstram, Bassey; Tavernier, Jack, Kamara, Barisic; Wright, Aribo, Kent.