Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Italisë – Sylvinho ka dy dilema

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Italisë – Sylvinho ka dy dilema

Gjatë stërvitjes së Shqipërisë, përzgjedhësi Sylvinho ka testuar formacionin me të cilin pritet që të zbresë në “Signal Iduna Park” për ndeshjen ndaj Italisë.

Kjo është ndeshja e parë për Shqipërinë në EURO 2024, e cila luhet më 15 qershor në orën 21:00 në Dortmund.

Grupi i “kuqezinjve” është i plotë, me të gjithë lojtarët që janë shfaqur shumë në formë në stërvitje dhe lufta për formacion në disa pozita është e ndezur.

Sa i përket formacionit me të cilin mund të luajë Shqipëria, Sylvinho ka vetëm dy dyshime, i pari në mbrojtje, ndërsa ende nuk ka vendos kë do të aktivizojë nga minuta e parë mes Arlind Ajetit dhe Ardian Ismajlit.

Dilema e dytë është në sulm, ku në pikëpyetje janë Armando Broja dhe Rey Manajt, se kush do të jetë titullar.

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

Berisha; Hysaj; Ajeti (Ismajli); Gjimshiti; Mitaj; Asllani; Ramadani; Bajrami; Asani; Broja (Manaj); Seferi./telegrafi

Shpërndaje në: