Fotot më të mira nga finalja e Kupës së Botës, shiu, çadra, Putin dhe presidentja simpatike Kitaroviq (Foto)

Periskopi.com Botërori 2018

Franca arriti të fitojë Kupën e Botës këtë vit për të dytën herë në historinë e saj, pasi mposhtën 4-2 Kroacinë. Menjëherë pas vërshëllimës finale të arbitrit, festa nisi e çmendur në fushë e jashtë saj, e cila papritur u shoqërua edhe nga një shi i lehtë në “Luzhniki Stadium”.

Por duket se i vetmi që ishte përgatitur mirë për surprizat e motit ishte Presidenti rus Vladimir Putin, i cili u pa të ruhej me çadër nga badigardët e tij.

Ndersa dy lideret e tjere, Presidenti i Frances dhe ajo e Kroacise, kane festuar ne shi, duke mos e vrare mendjen. Keto imazhe jane duke bere xhiron e botes dhe perdoruesit e rrjetit social Twitter e kane komentuar gjeresisht kete gjest, shkruan The Sun.

NINTCHDBPICT000420685963-e1531676382138NINTCHDBPICT000420684956

4E49255600000578-5955603-image-a-158_15316790081054E498FF800000578-5955603-image-a-149_15316788306114E49389800000578-5955603-image-a-128_15316779931514E48FDA100000578-5955603-image-a-100_15316760316324E49228300000578-5955603-image-a-136_15316781624934E4907A100000578-5955603-image-a-105_15316763029654E490E9900000578-5955603-image-a-102_15316762201864E491E2B00000578-5955603-image-a-119_1531676656029