Franca mirëpret marrëveshjen për energjinë: Hap i rëndësishëm në dialog

Periskopi.com Lajme

Ambasada e Francës në Kosovë e ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për udhërrëfyesin për energjinë në mes të Kosovës dhe Serbisë.

“Franca mirëpret miratimin e udhërrëfyesit në Bruksel, dokument që paraqet progresin konkret dhe domethënës në dialog”, thuhet në qëndrimin e kësaj ambasade, transmeton KlanKosova.tv.

“Tash e tutje, bëhet fjalë për sigurimin e zbatimit të plotë të tij”.