Franca rikthen epërsinë pasi një penalltie të akorduar nga VAR (Video)

Periskopi.com Botërori 2018

Franca ka rikthyer epërsinë në finalen kundër Kroacisë

Ivan Perisic preku topin me dorë në zonën e 16 metërisht dhe gjyqtari i takimit Nestor Pitana pas konsultimit me VAR akordoi penallti për Francën, shkruan Periskopi.

Griezmann u tregua i saktë nga penalltia dhe Franca kaloi në eprësi për herë të dytë në këtë takim.

Francë-Kroaci 2-1, minuta e 37-të. /Periskopi/