Frashëri ia përmend 9 koalicione të VV-së Albin Kurtit: Provuat të bënit koalicione poshtë e lartë me të korruptuarit

Periskopi.com Lajme

Kryeministri Albin Kurti arsyetoi debaklin në zgjedhjet lokale me “defekte brenda partisë” dhe me “bashkimin e partive tjera” por kjo e fundit po kontestohet me të madhe nga aktivistët e PSD-së.

Aktivisti dhe ish zëdhënësi i VV-së, Frashër Krasniqi i ka përmendur gjithsej nëntë koalicione të fshehta e të hapura të kësaj partie për këto zgjedhje.

Këtu përfshihen komuna si Kamenica, Gjilani, Juniku, Sharri, Vushtrria, Shtimja, Prizreni dhe Vitia, përcjell Periskopi.

“Pasi mblodhi keqpërdorues, karrieristë e të korruptuar, majtas e djathtas dhe e mbushi partinë me ta; provoi të bëj pazare poshtë e lartë me të gjitha partitë, pasi krejt këto nuk i mjaftuan për t’i fituar zgjedhjet, tash Albin Kurti e VV-ja kthehen tek streha “kriminelët u bashkuan kundër nesh”.” – është shprehur z. Krasniqi.

Statusi i plotë:

– VV në Kamenicë bëri koalicion me AAK-në, AKR-në, dy ish-kryetarët e dështuar të komunës, Shaip Surdullin (LDK) dhe Begzat Sinanin (PDK), Fatmir Matoshin ish-ministër në Qeverinë PLAN;

– VV në Gjilan bëri koalicion me Qemajl Mustafën (ish-PDK) që ishte akuzuar për krim të organizuar e korrupsion si dhe me Listën Srpska (takimet e Ismajl Kurteshit që u dokumentuan me foto nëpër medie);

– VV në Junik bëri koalicion me LDK-në;

– VV në Sharr bëri koalicion me LDK-në;

– VV në Vushtrri e mbështeti PDK-në;

– VV në Shtime bëri koalicion të fshehur me LDK-në;

– VV në Prizren bëri koalicion me zv.Kryeministren e “PLAN”-it, Albulena Balajn (dhe një pjesë të NISMA-s);

– VV në Viti bëri koalicion me AAK-në;

VV gjithkund, ama bash gjithkund, ka negociu me partitë e tjera, për mundësi koalicionesh.

Pasi mblodhi keqpërdorues, karrieristë e të korruptuar, majtas e djathtas dhe e mbushi partinë me ta; provoi të bëj pazare poshtë e lartë me të gjitha partitë, pasi krejt këto nuk i mjaftuan për t’i fituar zgjedhjet, tash Albin Kurti e VV-ja kthehen tek streha “kriminelët u bashkuan kundër nesh”.

N’fakt, ju i bashkuat keqpërdoruesit, konservatorët, regresistët, krejt bashkë… kundër Qendronit dhe kundër kandidatëve të tjerë, kudo që patët mundësi.