Fuqia kosovare: Arlind Berisha traumatizon grushta kundërshtarin dhe fiton për 26 sekonda në Kampionatin Botëror

Periskopi.com Sporti

Arlind Berisha ka kaluar fazën e parë të Kampionatit Botëror në artet marciale, pasi mposhti kundërshtarin brenda 26 sekondave në Abu Dhabi.

Berisha e mposhti garuesin nga India, Mohit Aggarwal.

Gjyqtari ndaloi garën pas vetëm 26 sekondash për t’ia konfirmuar fitoren Berishës në kategorinë e peshave të rënda. Botërori i Arteve të Përziera Marciale do të mbahet deri të premten.

PAMJE: