Fury dhe Wilder kanë mbushur arkat me para – ja sa fituan gjigantët e boksit

Periskopi.com Sporti

Tyson Fury dhe Deontay Wilder kanë kompletuar trilogjinë mes tyre, me dy fitore të Fury dhe një barazim.

Boksierët në këtë periudhë kohore kanë fituar edhe shuma të majme parash, përcjell Periskopi.

Një gjë të tillë ata e kanë bërë edhe në ndeshjen e fundit, ku kanë ndarë mes vete 10 milionë euro, me 60/40 në për qindje, në favor të fituesit.

Tyson Fury kësisoj ka fituar 6 milionë euro, anash titullit të kampionit të WBC, ndërsa Wilder mbeti me 4 milionë dhe pa titull.

Thuhet se dy boksierët kanë marrë edhe 18 milionë euro secili nga të drejtat televizive. /Periskopi/

Shpërndaje në: