Fury nxehet keq pas meçit, takohet kokë me kokë me Usyk

Fury nxehet keq pas meçit, takohet kokë me kokë me Usyk

Tyson Fury ka arritur ta fitojë edhe duelin e tretë me radhë ndaj Chisoras.

Kampionët e Boksit u takuan në stadiumin e Tottenhamit për rripin e peshave të rënda në boks, shkruan Periskopi.

Fury i’u deshtën vetëm dhjetë runde që ta fitonte me TKO meçin ndaj Chisoras.

Pas ndeshjes ai ka takur edhe fituesin e  meçit Usyk – Joshua, boksierin ukrainas Oleksander i cili u taku me të pas meçit dhe i kërkoi dy luftim atij.

Shpërndaje në: