Futbollistët e Dritës mund të karantinohen për dhjetë ditë në Zvicër

Periskopi.com Sporti

Klubi i Dritës nuk është ta zhvillojë siç ishte paraparë ndeshjen me Linfield të Irlandës së Veriut.

Kjo pasi një prej futbollistëve të saj ka rezultuar pozitiv me koronavirus, pas testimeve që u janë bërë atje.

Por tash siç mëson klankosova.tv i gjithë klubi i “Dritës” mund të futet në karantinë për dhjetë ditë nga autoritetet zvicerane.

Siç theksohet është duke u diskutuar që diçka e tillë të mos ndodhë dhe që futbollistët dhe stafi të mund të kthehen në Kosovë.

Shpërndaje në: