Gabimi i pafalshëm i De Geas që i kushtoi me gol Man Unitedit kundër Palace në minutën e 93-të

Manchester United e ka regjistruar humbjen e parë në edicionin 2019/20 në Premier League.

Crystal Palace udhëtoi drejt “Old Traffordit” sot me vetëm një pikë të grumbulluar në ligë, madje kjo skuadër ende nuk kishte arritur të shënonte asnjë gol në dy ndeshjet e para, transmeton Periskopi.

Por kundër “Djajve të Kuq”, djelmoshat e Roy Hodgsonit siguruan të tre pikët falë një goli në minutën e 93-të nga Patrick van Aanholt për t’ia siguruar një fitore 2-1 “Shqiponjave”.

Dhe për ta përkeqësuar edhe më shumë situatën, portieri David de Gea bëri gabimin trashanik në rastin e golit të dytë të kundërshtarit.