Gani Geci godet Vjosa Osmanin: Me pas qenë nënkryetare e LVV-së nuk i kishte mbrojt më mirë interesat e tyre

Periskopi.com Lajme

Ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Gani Geci ka reaguar ndaj një deklarate të Shefit të Grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi   ku thekson se qëndrimet e Vjosa Osmanit janë në përputhej me ato të Vetëvendosjes.

Geci thotë se po të ishte Vjosa nënkryetare në LVV kurrë s’kish mujtë me i mbrojtë interesat e tyre qysh po i mbronë nga pozicioni i nënkryetarës së LDK-së.

Postimi i plotë:

Prandaj LDK është parti e qendrës së djathtë evropiane, ku secili mundet të mendoj si të dojë dhe të votoj si të dojë.
Me pas qenë Vjosa nënkryetare në LVV kurrë s’kish mujtë me i mbrojtë interesat LVV qysh po i mbronë nga pozicioni i nënkryetarës së LDK-së.
I kishin pas thanë Fatmir Limës kur u bë ministër i Ministrisë së Telekomunikacionit nga PDK -ja, ndrroje sekretarin e ministrisë së se është i LDK -së jo kish pas thanë kurrë se ndrrojë se me pru të PDK-së, kurrë s’më ngon si ky i LDK-së.

 

Shpërndaje në: