Ganimete Musliu në traktor: Albin doku edhe nëpër katune të Skënderajt që i ke lanë pa ujë

Periskopi.com Lajme

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka publikuar një video ku shihet me traktor.

Në mbishkrimin e videos, ajo i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti që t’i vizitojë edhe fshatrat e Skenderajt, të cilët ajo thotë se i la pa ujë.

“Albin kur te mbarosh pune me kombanja doku edhe nëpër katune të Skenderajt qe i ke lanė pa uje duke e largu projektin e ujit nga buxheti për vitin 2022”, shkroi deputetja.

“Keta qytetar nuk e meritojne të ndeshkohen politikisht”, ka shtuar Musliu.

VIDEO KËTU

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Bujqësisë, Faton Peci shkuan sot në fshatin Sopi të Suharekës ku kanë filluar korrje-shirjet e grurit.