Gashi për Kurtin: Ai njeri nuk do me bashkëpunu, e rrezikshme që nuk mund ta trajtojë askënd si partner

Periskopi.com Lajme

Arben Gashi i LDK’së sonte në Debat Plus ka kritikuar  kryeministrin në detyrë për egoist dhe mosbashkëpunues, transmeton Periskopi.

Sipas tij, Kurti dëshiron veç të nënshtruar ndaj tij.

‘’Ai njeri nuk don me bashkëpunu. Ai nuk mund të ketë parnerë të barabartë. Nuk mundet me trajtu dikë si partner, dhe kjo është e rrezikshme. E shkeli kushtetutën, i thamë që je tu e bo. Shkarkoi ministrin dhe rrezikoi tërë sistemin për shkak të egos së tij personale Ai ose do të nënshktruar, por jo partner’’, ka thënë Gashi.

Tutje ai ka thënë se betejën dhe meritat më të mëdha në këtë johë pandemie i kanë mantel-bardhët, e jo kryeministri e ministrat në detyrë./PERISKOPI/

 

Shpërndaje në: