Gashi: Pyeteni Glauk Konjufcën ku mbeti njohja nga Xhamajka, ai e di – Pyeteni edhe Hotin e Kurtin për ushtrinë

Periskopi.com Lajme

Arben Gashi nga LDK ka thënë se me qeverisjen 50-ditëshe të Albin Kurtit, për herë të parë në 30 vite u krijua një raport i acartë me Amerikën, transmeton Periskopi.

‘’Për herë të parë në 30 vite ka arritë me bo këta për 50 ditë.  Edhe Haradinaj edhe Kurti kanë një mentalitet të njëjtë politik’’, ak thënë ai në një debat televiziv.

Tutje ai ka këRKuar që të pyetet Glauk Konjufca se ku mbeti njohja ngs Xhamajka.

‘’Si ndodhi që letra e njohjes prej Xhamajkes  shkoi në Ëashington dhe prej Ëashingtonit në Kosovë u zhduk. Pyeteni. Ai mundet me ju dhënë detaje, unë jo.’’, ka thënë Gashi

”Bllokimi I fondeve të mileniumit, për ushtrinë e Kosovës, blerja e aramtimit, i trajnimeve, ndalja e komunikimit pse ka ndodh’’, për këto pyetni Hotin e Kurtin,  shton ai.PERISKOPI/

 

Shpërndaje në: