Gashi tregon muhabetin për rrymë me ‘njanin’ te berberi: Tha euu Albin, hajde këta që të kanë votu, po unë çka të bana?

Periskopi.com Lajme

Analisti Dardan Gashi ka treguar një storie rreth energjisë elektrike, ku shpejt  po pritet ngritja e çmimit të saj, transmeton Periskopi.

Ai rrëfen se si një qytetar e kishte pyetur për këtë fakt dhe kishte dhënë vet një përgjigje interesante.

‘’Pardje kesh me i pre flokët edhe ke temë puna e ngritjes së çmimit të rrymës dhe më veti njani aty se mendoi se e di unë këtë far pune edhe përnime tha kanë me u rrit, i thash përnime kanë me u rritë. Tha euu Albin, hajde këta që të kanë votu, po unë çka të bona? Se këta që të kanë votu, mirë po ua bon, po une se. Kështu që mirë po ua bon.  Paguani rrymë.’’ Kishte thënë qytetari sipas Gashit./PERISKOPI/