LIVE: Shorti për Play Off kualifikueset e Kupës së Botës

Periskopi.com Sporti

Rruga A:
Skoci – Ukrainë
Uells – Austri

Rruga B:

Rusi – Poloni
Suedi: Çeki

Rruga C:
Itali : Maqedoni V
Portugali: Turqia


Në ora 17:00 fillon tërheqja e shortit për fazën Play Off të kualifikueseve për Kupën e Botës.

Katar 2022 nuk ka mësuar akoma të gjitha kombëtaret evropiane që do të luajnë në turne, pasi disa prej tyre do të vendosen nga Play Off.

Sot tërhiqet shorti për 12 skuadrat që ndahen në dy vazo me nga gjashtë skuadra, përcjell Periskopi.

Në vazon e parë bëjnë pjesë Portugalia, Skocia, Italia, Rusia, Suedia dhe Uellsi.

Vazoja e dytë përbëhet nga Turqia, Polonia, Maqedonia Veriore, Ukraina, Austria dhe Çekia. /Periskopi/