Genoa dorëzohet në vazhdime, Juventus kalojnë në çerekfinale

Periskopi.com Sporti

Pas vazhdimeve, Juventus arrin që të fitojë me rezultat 3-2 ndaj Genoas.

Genoa që nga fillimi tregoi se është një skuadër e fortë duke u rikthyer kështu nga rezultati 2-0, për ta dërguar ndeshjen në vazhdime.

Megjithatë, kjo nuk mjaftoi pasi Hamza Rafia 104’ shënoi për ta mbyllur ndeshjen 3-2 në të mirë të Biankonërve.

Zonja e Vjetër do të pres fituesin e ndeshjes, Sassuolo dhe Spal për çerekfinalen.

Shpërndaje në: