Gerard Pique thyen heshtjen pas ndarjes nga Shakira

Gerard Pique thyen heshtjen pas ndarjes nga Shakira

Gerard Pique ka thyer heshtjen për ndarjen e tij nga Shakira dhe ka treguar se si ndarja ka ndikuar tek fëmijët e tyre.

Ish-ylli i futbollit foli për ish-in e tij dhe dy djemtë e tyre, Milan 10-vjeçar dhe Sasha tetëvjeçar, gjatë një interviste me gazetën spanjolle El Pais.

Pique diskutoi pse ai nuk e adresoi publikisht ndarjen pasi ai dhe Shakira e njoftuan atë në qershor 2022.

”Çdokush ka përgjegjësinë e tij të përpiqet të bëjë atë që është më e mira për fëmijët e tyre”, tha ai.

”Ka të bëjë me mbrojtjen e tyre. Kjo është puna e të gjithë prindërve me fëmijë. Kjo është ajo në të cilën jam fokusuar dhe kjo është puna ime si baba”.

Muajin e kaluar, Shakira gjithashtu foli për gjetjen e forcës së saj përsëri pas përfundimit të lidhjes 11-vjeçare.

Gjatë një interviste me En Punto con Enrique Acevedo, vuri në dukje se ajo po fokusohej tek vetja, vetëm disa javë pasi Pique zyrtarizoi lidhjen në Instagram me të dashurën e tij të re, Clara Chia Marti.

Shpërndaje në: