Gigi Donnarumma shpallet portieri më i mirë në botë në ceremoninë e ‘Topit të Artë’

Periskopi.com Sporti

Portieri i PSG-së, Gigi Donnarumma është shpallur portieri më i mirë i vitit në ceremoninë e ‘Topit të Artë’ që është duke u mbajtur në Paris.

Superylli parisien ishte në konkurrencë me Edouard Mendyn e Chelseat, Edersonin e Man Cityt, Manuel Neuerin e Bayern Munichut dhe Jan Oblak i Atl Madridit.

Në fund, çmimi shkoi për italianin. /Periskopi.com/