Gjahtarët e Prizrenit protestojnë ndaj Haskukës në Prizren (Video)

Periskopi.com Lajme

Shoqata e Gjahtarëve në Prizren po preston para Komunës së Prizrenit të cilën e drejton kryetari Mytaher Haskuka.

Sipas Shoqatës kjo protestë organizohet për shkak të mos zbatimit të Ligjit për Gjuetinë dhe hapjen e sezonit të gjuetisë në Kosovë.

Në protestën para selisë së kryetarit të komunës, gjuetarët kanë dalur në veshje gjuetie dhe me qentë e gjuetisë.

Siç shihet nga pamjet, ata kanë lëshuar një sirenë në shenjë proteste.

Shpërndaje në: