Gjakovari orgaizoi bixhoz në banesën e tij, arrestohet nga policia

Gjakovari orgaizoi bixhoz në banesën e tij, arrestohet nga policia

Një burrë është arrestuar në Gjakovë pasi kishte organizuar bixhoz në banesën e tij.

Policia njofton se në cilësinë e provave materiale janë sekuestruar tavolina e bixhozit dhe roleta për lojë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që në banesën e tij kishte organizuar lojëra të fatit-bixhoz. Në cilësinë e provave materialë janë sekuestruar tavolinën e bixhozit dhe roletin për lojë, gjithashtu nga personat e përfshire janë sekuestruar një sasi e konsideruar e të hollave. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, njofton më tej policia, transmeton Klankosova.tv.

Shpërndaje në: