Gjashtë fakte që nuk i keni ditur për Leondardo DiCaprion

Periskopi.com Showbiz

Gjashtë fakte rreth jetës së aktorit me famë botërore, Leonardo DiCaprio.

  • Thuhet se ai e mori emrin nga i famshmi Leonardo Da Vinci. Nëna e tij shtatëzanë ishte duke e shikuar portretin e Da Vincit në një ekspozitë ne Firence (Itali), kur Leo shqelmoi për herë të parë në barkun e saj. Simbas Leos, babai i tij e interpretoi këtë si një shenjë nga “lart”
  • Edhe pse duket si “party boy” në Wolf of Wall Street ai thotë se asnjëherë s’ka provuar drogë në jetën e tij. U desht të mësohej si të duket “high” nga eskpertë të drograve
  • Si ambientalist që është, Leonardo bleu një ishull në Belize para më shumë se 10 vjetësh, që po vuante nga shkatërrimi i drunjëve dhe mbimeshkimi. Ishulli ishte drejt shkatërrimit, ai me bashkëpunëtorë e kthyen atë në një rezort turistik luksoz
  • Leonardo së bashku me Kate Winslet i paguan shpenzimet (për të gjithë jetën) të mbijetuares së vetme e mbetur gjallë e Titanikut, Millvina Dean, e cila s’kishte para të bëjë këtë vet.
  • Gjatë filmimeve për Django Unchained Leonardo u ndal disa herë në mes të skenes sepse kishte problem të përdorte aq shumë të shara me konotacione raciste. Samuel Jackson e kapi për dore dhe i tha “Motherfucker, this is just another Tuesday for us”
  •  Filmat ku ai ka luajtur kanë fituar më shumë se 7 miliard dollarë

Burimi: Bim Koronica/Maniakë t’filmave

Shpërndaje në: