Gjenden tre vajzat kosovare që u raportuan të zhdukura në Gjermani

Gjenden tre vajzat kosovare që u raportuan të zhdukura në Gjermani

Tri kosovaret Denisa, Anila dhe Suela që u raportuan si të zhdukura, janë rikthyer.

Sipas policisë, tre vajzat (15, 16, 17) nga Bergkamen (NRW) morën rrugën së bashku për në një panair në Lünen të shtunën. Pasi vizituan panairin, të tre donin të merrnin autobusin për në Bergkamen. Atje ato duhet t’i merrnin familjarët rreth orës 22:30 në stacionin e autobusëve. Por vajzat nuk arritën.

Më pas, të hënën, lajmi i mirë nga policia: Vajzat e zhdukura nga Bergkamen u gjetën shëndoshë e mirë në Duisburg mëngjesin e së hënës (12 shtator 2022) si pjesë e një kërkimi policor.

 

Shpërndaje në: