Gjest i turpshëm – Luftëtari i UFC-së godet gazetarin gjatë intervistës live

Periskopi.com Sporti

Luftëtari i UFC-së, Nate Diaz e ka futur vetën në telashe pasi goditi një gazetar në prapaskenë.

37 vjeç vjeçari ishte i pranishëm në ngjarjen pay-per-view në Las Vegas, ku kampioni i peshës së mesme Israel Adesanya mbrojti me sukses titullin e tij kundër Jared Cannonier, shkruan Periskopi.

Para fillimit të ngjarjes, gazetari i arteve marciale ‘OG’ Shawny Mack u përpoq të merrte një intervistë nga Diaz në prapaskenë në Arena T-Mobile.

Por veterani i UFC nuk ishte në disponim për të folur dhe e goditi gazetarin nga prapa.

Shikoni momentin në video:

VIDEO