Gjimshiti u operua sot, ja kur do të kthehet në fushën e blertë

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti, pësoi një lëndim të rëndë në ndeshjen ndaj Hungarisë.

Gjimshiti duhej t’i nënshtrohej operimit për ta tejkaluar këtë lëndim dhe këtë gjë e ka bërë sot, përcjell Periskopi.

Mediet italiane shkruajnë se lojtari i Atalanta pritet të kthehet në një periudhë brenda 30 ditëve.

Mbrojtësi shqiptar ka pësuar një frakturë në parakrah. /Periskopi/

Shpërndaje në: