Gjini: Shumë e rëndë, të zbardhet ky rast

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, lidhur me rastin e rëndë në Deçan, shkruan se ‘është thellësisht i tronditur’ dhe fton organet e rendit që ‘ta zbardhin sa më shpejt ngjarjen’.

‘Thellësisht i tronditur me vrasjen e trefishtë në Gllogjan të Deçanit!

Shumë e rëndë të humbasin jetën fëmijët kështu!

Ngushëllimet më të sinqerta familjeve dhe gjithë qytetarëve të Deçanit dhe gjithë Kosovës!

Duhet të zbardhet ky rast!’ shkruan Gjini./Periskopi/