Gjuajti me armë në aheng familjar, Policia arreston ferizajasin

Periskopi.com Lajme

Policia e Kosovës me anë të një komunikate ka bërë të ditur se ka arrestuar një person të moshës 38 vjeçare si dhe ka sekuestruar një pistoletë pas raportimeve për të shtëna në një aheng familjar.

Kjo është komunikata e plotë e Policisë së Kosovës:

Sot, rreth orës 16:50, Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në rrugën “Epopeja e Jezercit” në Ferizaj, në një aheng familjarë ka gjuajtje me armë zjarri.

Policia e stacionit në Ferizaj, nën autorizim edhe të Prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, i ka marrë veprimet e nevojshme dhe menjëherë është nisur në drejtim të asaj rruge.

Policia tek i dyshuari, personi me inicialet V.A (M/K) i moshës 38 vjeçar ka gjetur dhe si prova materiale më pas ka sekuestrur një armë (pistoletë) me një karikator dhe dy (2) fishekë.

I dyshuari është shoqëruar në stacionin e policisë në Ferizaj dhe pas intervistimit nga hetuesit policor, me vendim të Prokurorit të rastit, është liruar për procedurë të rregullt hetimore,  ndërsa rasti është cilësuar ” Mbajtje në pronësi, kontroll, ose posedim i paautroizeuar i armës & Përdorimi i armës”.