Gjykimi i Parë në Speciale: Salih Mustafa i tëholluar ‘përdhos’ gjykatën me veshjen e tij fantastike

Periskopi.com Lajme

Sot ka nisur gjykimi i parë në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë ndaj komandantit Salih Mustafa. Ajo që befasoi ishte dukja e tij.

Mustafa dukej shumë më i tëholluar se në paraqitjet e tij të fundit.

Por, ajo që la përshtypje ishte qëndrimi i Mustafës që dukej sikur shpërfillte autoritetin e kësaj gjykate.

Ai është veshur me një maicë të kuqe dhe me një duks të zhubrosur të zi. Po ashtu, edhe në pjesën e poshtme ai dukej me trenerka të kuqe.

Mustafa la përshtypje edhe me mbajtjen e dëgjueseve, duke e vënë vetëm njërën kufje te veshi i tij pa përfillur fort ato që thuheshin në Gjykatë. /Periskopi

Shpërndaje në: