Gjyqtari kosovar sonte pati punë me Messin, Neymarin e Mbappen

Periskopi.com Sporti

Efikasitet i lartë në tetë ndeshjet e sotme të Champions League.

Gjithsej u shënuan 28 gola apo mesatarja për ndeshje nga 3.5 gola.

Nëntë gola u shënuan vetëm në “Etihad”, Manchester City ngadhënjeu me 6:3 ndaj Leipzig.

Bekim Zogaj, me prejardhje nga Kosova dhe me nënshtetësi zvicerane, ishte asistent i gjyqtarit kryesor Scharer në ballafaqimin Club Brugge e PSG, e cila përfundoi me rezultat 1:1.

Grupi A
Club Bruuge – PSG 1:1 (1:1)
Manchester City – Leipzig 6:3 (3:1)

Grupi B
Liverpool-Milan 3:2 (1:2)
Atletico M.-Porto 0:0 (0:0)

Grupi C 

Besiktas – Dortmund 1:2 (0:2)
Sporting – Ajax 1:5 (1:3)

Grupi D
Inter – Reali 0:1 (0:0)
Sherriff – Shakhtar 2:0 (1:0)

Shpërndaje në: