Goal.com tregon favoritin për të fituar Kupën e Botës

Goal.com tregon favoritin për të fituar Kupën e Botës

Kombëtarja e Brazilit kryesoi vlerësimin e pjesëmarrësve në Kupën e Botës 2022 nga Goal.com.

Skuadra e Tite është shpallur favorit kryesor për të fituar turneun, i cili do të mbahet në Katar nga 20 nëntori deri më 18 dhjetor 2022. Franca dhe Argjentina gjithashtu u renditën në tre të parat.

Renditja:

1.Brazili

2.Franca

3.Argjentinë

4.Spanja

5.Gjermania

6.Anglia

7.Holandë

8.Belgjika

9.Danimarka

10.Portugalia

Shpërndaje në: