Goditet nga vetura, vdes një person në Prishtinë

Periskopi.com Lajme

Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje në Prishtinë.

Një person ka goditur me automjet këmbësorin, i cili pas lëndimeve të marra, ka ndërruar jetë në repartin intensiv në QKUK rreth orës 22:35.

Njoftimi i Policisë së Kosovës:

AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITET

Rr Edmond Hoxha Prishtinë 28.09.2020 13:50. I dyshuari mashkull kosovar derisa po drejtonte automjetin e tij ka goditur këmbësorin viktimën mashkull kosovar duke i shkaktuar lëndime trupore. Rreth orës 22:35 viktima ka ndërruar jetë në repartin intensiv dhe me urdhër të prokurorit trupi i pajetë dërgohet në obduksion.

Shpërndaje në: